Jojobový olej se získává lisováním bílých jadérek jojoby čínské (pouštní ořech).Tato rostlina se vyskytuje hlavně v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině, Peru, tedy v oblastech s plným sluncem a suchou lehkou půdou. Jojoba má v názvu přívlastek “čínská”, ale s Čínou nemá vůbec nic společného.
Jojoba čínská
Jojobové plody se podobají žaludům a obsahují až 60% tekutého vosku. Jojobový olej je z chemického hlediska kapalný vosk – nikoli olej, přesto jej nazýváme olejem. Díky svému složení prakticky nežlukne a při správném skladování je jeho trvanlivost téměř neomezená.
Řadíme ho k nejcennějším přírodním olejům. Je vhodný pro jakýkoli typ pokožky. Pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou.
Kromě ošetření pleti a kůže se perfektně hodí i pro péči o vlasy. Pár kapek jojobového oleje vmasírovaných do vlhkých vlasů jim dodá hebkost, jemnost a navrátí přirozený lesk. Bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství pěstících a výživných látek, minerálů a vitamínu E.
Jojobový olej – účinky a využití
- péče o suchou pleť: hydratuje, vyživuje, vyhlazuje
- péče o mastnou pleť: skvěle se vstřebává a nezanechává mastný film
- péče o aknózní pleť: zklidňuje a zmírňuje zarudnutí, regeneruje pleť
- péče o vlasy: dodává hebkost, jemnost a lesk, vyživuje a uhlazuje vlasy
- pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou
Hlavní vlastností jojobového oleje, kterou mu můžou závidět všechny další rostlinné oleje, je schopnost normalizace. Vyhovuje mastné pleti a je skvělý pro suchou pleť. Citlivou nedráždí a podrážděnou zklidňuje.